leopoldov.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Telefónne čísla pre poruchy a havárie Leopoldov

Aktuálne spravodajstvo

Danko je zúfalý, že ktorýkoľvek opozičný politik niekoho krivo obviní, pričom nenesie zodpovednosť

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko si váži nominantov svojej strany vo vláde a ich prácu. Ako povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA, nikto v živote, ani on, nemá garantovanú funkciu. „Všetky funkcie sú dočasné. Môže nastať situácia, že človek svojou chybou, alebo chybou svojich pracovníkov, alebo vývojom situácie urobí krok, ktorý je nezlučiteľný s výkonom funkcie. U všetkých nominantov SNS dôsledne vyhodnocujem ich prácu. Každý človek robí aj chyby,“ povedal. Výber ministrov Pri vyberaní ministrov v roku 2016 sa šéf SNS snažil hľadať odborníkov, ktorí pôsobia v rezortoch. „Keďže SNS bola mimo parlamentu, mala menej odborníkov. Odborníci však s nami spolupracovali. Ak by sme vysvietili zamestnancov v štátnej správe, ktorí spolupracujú s SNS, tak ich prepustia z práce,“ povedal s tým, že podarilo sa mu nájsť ľudí, ktorí roky pôsobia v rezortoch, rozumejú problematike. Odporúčame:Plavčana by dočasne mohol nahradiť minister obrany, Danko o odvolaní vedel podľa Fica dopredu „Som rád, že minister obrany si vie sadnúť do obrneného vozidla a povedať, či je dobré, alebo zlé pre vojakov. Je to človek, ktorý rozumie tomu, čo potrebuje vojak. Ministerka pôdohospodárstva zasa rozumie problematike. Prešla praxou. Na ministerstve školstva bolo pre mňa dôležité, aby kandidát rozumel učiteľskému a vysokoškolskému prostrediu,“ konštatoval Danko. Hysterické útoky opozície Danko tvrdí, že opozícia sa už na jar snažila pošpiniť ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú. „Prichádzajú rôzne hysterické útoky opozície, ktoré nie sú podložené. Ja som sa stal obeťou pošpinenia v súvislosti s porušením listového tajomstva, stáva sa to vždy, keď som v zahraničí. Ak polícia nikoho neobviní, budem poslancov OĽaNO brať na zodpovednosť, pretože klamali verejnosť,“ vyhlásil. Predseda NR SR je zúfalý, že ktorýkoľvek opozičný politik na tlačovej besede niekoho krivo obviní, pričom nenesie žiadnu zodpovednosť. Viac k témam: Andrej Danko, koaličná kríza, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SNS Slovenská národná strana, Vláda SRZdroj: Webnoviny.sk - Danko je zúfalý, že ktorýkoľvek opozičný politik niekoho krivo obviní, pričom nenesie zodpovednosť © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Danko je zúfalý, že ktorýkoľvek opozičný politik niekoho krivo obviní, pričom nenesie zodpovednosť

Simona Halepová je jedno víťazstvo od postu svetovej jednotky

CINCINNATI 20. augusta (WebNoviny.sk) - Rumunská tenistka Simona Halepová je jedno víťazstvo na tohtotýždňovom turnaji WTA Premier 5 Western Southern Open na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati v Ohiu od svojho premiérového prieniku na čelo svetového rebríčka vo dvojhre. Rozhodla o tom prehra momentálnej líderky Karolíny Plíškovej z ČR 3:6, 2:6 so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou v sobotňajšom semifinále spomenutého podujatia. Halepová v rovnaký deň postúpila do finále cez domácu Sloane Stephensovú. Dvadsaťpäťročná úradujúca finalistka newyorských grandslamových US Open Karolína Plíšková je na čele hodnotenia piaty týždeň od 17. júla. Je to jej prvé funkčné obdobie. V Cincinnati vlani získala titul. Plíškovej rovesníčka Halepová si na Majors zahrala o titul na parížskom antukovom Roland Garros 2014 aj 2017. Na svojej dosiaľ rekordnej druhej pozícii, na ktorej sa nachádza aj v tejto chvíli, sa prvý raz ocitla 11. augusta 2014. Rumunka by bola 24. líderkou v histórii. Prehľad jednotiek svetového rebríčka WTA: Chris Evertová (USA) - po prvý raz k 3. 11. 1975 (spolu 260 týždňov počas celej kariéry) Evonne Goolagongová-Cawleyová (Aus.) 26. 4. 1976 (2) Martina Navrátilová (USA) 10. 7. 1978 (332) Tracy Austinová (USA) 7. 4. 1980 (21) Steffi Grafová (Nem.) 17. 8. 1987 (377) Monika Selešová (USA) 11. 3. 1991 (178) Arantxa Sánchezová-Vicariová (Šp.) 6. 2. 1995 (12) Martina Hingisová (Švaj.) 31. 3. 1997 (209) Lindsay Davenportová (USA) 12. 10. 1998 (98) Jennifer Capriatiová (USA) 15. 10. 2001 (17) Venus Williamsová (USA) 25. 2. 2002 (11) Serena Williamsová (USA) 8. 7. 2002 (319) Kim Clijstersová (Belg.) 11. 8. 2003 (20) Justine Heninová (Belg.) 20. 10. 2003 (117) Amélie Mauresmová (Fr.) 13. 9. 2004 (39) Maria Šarapovová (Rus.) 22. 8. 2005 (21) Ana Ivanovičová (Srb.) 9. 6. 2008 (12) Jelena Jankovičová (Srb.) 11. 8. 2008 (18) Dinara Safinová (Rus.) 20. 4. 2009 (26) Caroline Wozniacka (Dán.) 11. 10. 2010 (67) Viktoria Azarenková (Biel.) 30. 1. 2012 (51) Angelique Kerberová (Nem.) 12. 9. 2016 (34) Karolína Plíšková (ČR) 17. júla 2017 (zatiaľ 5) Viac k témam: Karolína Plíšková, rebríček WTA, Simona Halepová, tenisZdroj: Webnoviny.sk - Simona Halepová je jedno víťazstvo od postu svetovej jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Simona Halepová je jedno víťazstvo od postu svetovej jednotky

Cez územie Slovenska sa bude opäť presúvať vojenská technika

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Ministerstvo obrany upozorňuje občanov na presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, presuny techniky spojeneckých armád budú od 21. do 27. augusta. Rezort obrany očakáva 22 cestných presunov zahraničných ozbrojených síl a jeden železničný transport. Týkať sa budú predovšetkým návratu Armády USA z medzinárodných cvičení Saber Guardian 2017 a Noble Partner 2017. Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Noble Partner 2017, presun vojenskej techniky, Saber Guardian 2017Zdroj: Webnoviny.sk - Cez územie Slovenska sa bude opäť presúvať vojenská technika © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Cez územie Slovenska sa bude opäť presúvať vojenská technika

Nové nastavenie výšky podpory hypoték pre mladých bude pre väčšinu ľudí zrejme menej výhodné

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Podpora hypoték pre mladých sa bude zrejme meniť. Vláda schválila návrh novely zákona o dani z príjmov, v rámci ktorej má mať podpora pre mladých formu daňového bonusu a jeho výška má byť 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke. Daňový bonus za zaplatené úroky môže pritom podľa návrhu rezortu financií dosiahnuť maximálne 400 eur za zdaňovacie obdobie. Suma úrokov musí byť vypočítaná z poskytnutého úveru, najviac však zo sumy 50 000 eur na jednu nehnuteľnosť. Momentálne je výška podpory tri percentuálne body zo schváleného úroku. Z toho o dva body znižuje výšku úrokovej sadzby štát cez svoj príspevok, ďalší jeden bod pridáva banka. Mladí budú musieť byť aktívni Ak novela prejde v navrhovanom znení, tak mladí, ktorí si budú brať hypotéku po 1. januári 2018, už budú musieť byť pri prijímaní štátnej podpory sami aktívni. Nebude sa totiž už automaticky odpočítavať z výšky úroku ako v súčasnosti, ale daňový bonus si bude musieť uplatniť poberateľ podpory pri ročnom zúčtovaní či daňovom priznaní. Potrebovať na to bude potvrdenie o výške úrokov pri úvere na bývanie, ktoré mu vystaví banka. Daňový bonus si potom bude môcť odpočítať z daní. Keď bude suma daňového bonusu vyššia ako výška dane, o preplatenie daňového preplatku môže požiadať finančnú správu. Podmienky pre získanie štátnej podpory pre mladých sa nemenia. Vek je stanovený na najmenej 18 rokov a maximálne 35 rokov a limit príjmov je určený ako 1,3-násobok priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v slovenskom hospodárstve. Nárok na daňový bonus vzniká len jednému žiadateľovi aj v prípade, ak o úver žiada spolu s iným spoludlžníkom. V tomto prípade však platí, že aj spoludlžník musí spĺňať podmienky veku a maximálneho príjmu. Nemení sa doba poskytovania štátneho príspevku, ktorá tak zostáva päť rokov. Nižšia finančná podpora Účinnosť týchto zmien sa navrhuje od 1. januára budúceho roku. Znamenalo by to, že novými pravidlami by sa riadili iba poberatelia hypoték, ktoré uzavrú po tomto dátume. Prijímatelia štátnej podpory, ktorí zmluvu o hypotekárnom úvere uzavrú ešte pred koncom tohto roka, dostanú podporu ešte podľa súčasných pravidiel. Plný efekt daňového bonusu na hypotéky sa prejaví až v roku 2023, kedy úplne nahradí existujúci príspevok. Pripravované nové nastavenie výšky podpory je podľa výkonného riaditeľa Finančného kompasu Maroša Ovčarika pre väčšinu ľudí menej výhodné. Maximálny bonus, ktorý si budú po novom klienti vedieť uplatniť počas piatich rokov, bude 2 tis. eur. Zatiaľ čo doteraz to bolo v niektorých prípadoch aj viac ako 3 tis. eur. To, že pôjde o nižšiu finančnú podporu, si myslí aj Poštová banka. “Pri 50-tisícovom úvere je to mesačne približne 80 eur,” uviedol riaditeľ retailových produktov Poštovej banky Gabriel Balog. Viac k témam: hypotéka pre mladých, Vláda SRZdroj: Webnoviny.sk - Nové nastavenie výšky podpory hypoték pre mladých bude pre väčšinu ľudí zrejme menej výhodné © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nové nastavenie výšky podpory hypoték pre mladých bude pre väčšinu ľudí zrejme menej výhodné

Na obrazovky sa vracia relácia MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy sledovanosti

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Hudobná stanica MTV sa rozhodla vrátiť k pravidelnej výrobe a vysielaniu relácie MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy v sledovanosti najmä na začiatku 90-tych rokov. Ako píše britská BBC, prvým účinkujúcim v obnovenej relácii bude Shawn Mendes, ktorého unplugged vystúpenie televízia v premiére odvysiela 8. septembra. Odporúčame:Nomináciám na MTV Video Music Awards dominuje Kendrick Lamar Mendes považuje možnosť v tomto programe účinkovať za poctu a BBC prezradil, že formát relácie ho nadchol po tom, ako si pozrel časť vystúpenia kapely Pearl Jam z roku 1992. "Nebolo to až tak o komercii a o šoumenskej stránke toho celého - bolo to naozaj o hudbe," oceňuje Mendes. Program MTV Unplugged trval spravidla hodinu a bol záznamom unplugged koncertu známeho interpreta. Z týchto vystúpení následne v mnohých prípadoch vznikali aj oficiálne albumy, z ktorých niektoré sa v predajnosti vyrovnali v tom čase najúspešnejším radovým štúdiovkám. Medzi najpopulárnejšie koncerty odvysielané pod hlavičkou MTV Unplugged patrili vystúpenia Nirvany, R.E.M., Alicie Keys, The Cranberries, Erica Claptona či The Corrs. Program sa vysielal pravidelne v rokoch 1989 až 1999. Od roku 2000 sa vysielal už menej často a po roku 2009 sa nové diely objavovali už len príležitostne, aj to často iba na internete a nie v televíznom vysielaní. Viac k témam: MTV UnpluggedZdroj: Webnoviny.sk - Na obrazovky sa vracia relácia MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy sledovanosti © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na obrazovky sa vracia relácia MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy sledovanosti

Londýn príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt, Big Ben sa na štyri roky odmlčí

LONDÝN 20.augusta (WebNoviny.sk) - Jedna z najznámejších atrakcií Londýna, zvon Big Ben umiestnený v Elizabeth Tower Westminsterského paláca, sa na štyri roky odmlčí. Londýn tak na čas príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt - legendárny zvon, ktorým sa chodia kochať zástupy turistov, nebude počas najbližších štyroch rokov odbíjať každú celú hodinu, ale rozozvučí sa iba pri výnimočných príležitostiach. Dôvodom odstávky sú podľa britskej BBC rekonštrukčné práce na objekte. Odporúčame:Aktualizované: Veľká Británia chce docieliť dohodu o dočasnej colnej únii a zabrániť chaosu po brexite Big Ben bol viackrát na istý čas mimo prevádzky už aj v minulosti. Štyri mesiace nefungoval v roku 1956, keď na veži menili sklá na všetkých štyroch stranách hodín. Krátkodobejšie poruchy či drobné poškodenia spôsobovali podľa BBC často aj externé faktory, napríklad vtáky bezmyšlienkovite narážajúce do skiel alebo sneh, ktorého keď napadlo priveľa, zabraňoval dlhšej minútovej ručičke v prechode spodnou časťou ciferníku. Tento problém neskôr odstránili inštaláciou elektrických ohrievačov, ktoré sneh automaticky roztápajú. Viac k témam: Big Ben, LondýnZdroj: Webnoviny.sk - Londýn príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt, Big Ben sa na štyri roky odmlčí © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Londýn príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt, Big Ben sa na štyri roky odmlčí

Slovensko je v situácii, keď nerešpektuje práva osôb rovnakého pohlavia, povedala ombudsmanka na PRIDE

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) - Verejný ochranca práv má vždy stáť na strane tých, ktorých práva sú porušované alebo ohrozované. Ombudsman má svojím pôsobením prispievať k tomu, aby naša krajina bola lepším miestom pre všetkých ľudí. Odporúčame:Foto: Na Dúhový PRIDE prišlo vyše 2000 ľudí, svoj príhovor predniesla aj ombudsmanka Patakyová Na sobotňajšom festivale Dúhový PRIDE Bratislava 2017 to povedala verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. Po analýze Európskeho dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd dospela Patakyová k názoru, že „Slovensko je v situácii, keď nerešpektuje práva osôb rovnakého pohlavia“. Zobraziť fotogalériu k článku:V Bratislave sa konal Dúhový PRIDE „Máme právo rozhodnúť, akú formu životného partnerstva okrem tradičného budeme podporovať,“ povedala Patakyová a pripomenula, že existuje množstvo ďalších prekážok. „Stretli sme sa s tým, keď sa ľudia nemohli dozvedieť o zdravotnom stave svojho partnera, a verím, že v našej spoločnosti nie sú pochybnosti, že túto situáciu je potrebné riešiť,“ skonštatovala. Dúhová vlajka na okne kancelárie Patakyová sa na Dúhovom PRIDE zúčastnila po prvý raz, ešte pred jeho začatím podporila LGBTI komunitu vyvesením dúhovej vlajky na okne svojej kancelárie. „Keď som dostala pozvanie na PRIDE, tak som sa zamyslela nad jeho poslaním, zvnútra prišlo rozhodnutie, a tak som tu,“ povedala Patakyová na úvod a vyslúžila si potlesk takmer dvojtisícového davu. Odporúčame:Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE Verejná ochrankyňa práv zareagovala aj na slová predstaviteľov Slovenskej národnej strany (SNS) a pripomenula im, že dúhovú vlajku nevyvesila na priečelí budovy, k slovenskej vlajke a vlajke Európskej únie, ale iba na okne kancelárie. Dodala, že ju zvesí až po skončení Dúhového PRIDE. Odkaz predstaviteľom SNS Ombudsmanka pripomenula, že podľa ústavy je nestranná a aj pri skladaní sľubu jej kládli na srdce, aby sa zasadzovala za dodržiavanie ľudských práv. Odporúčame:Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE Predstaviteľom SNS odkázala, že ak majú pocit, že ich sklamala a oklamala, tak ju to veľmi mrzí. Ombudsmanka vraví, že môže zatiaľ iba upozorňovať na porušovanie práv sexuálnych menšín a ostatné záleží najmä od racionálneho postoja zákonodarcov. „Keby som mala tie odkazy brať ako pokyny, potom by som to mohla brať, ale ja ich z titulu svojej inštitúcie musím vnímať, no vyhodnotiť ich musím vnútorne a sama,“ uviedla Patakyová a na otázku, či podporí PRIDE aj na budúci rok odpovedala, že by bola šťastná, keby sa situácia vyriešila a ona by už na odopieranie práv sexuálnych menšín nemusela viac upozorňovať. Viac k témam: Dúhový PRIDE, Mária Patakyová, ombudsman, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Slovensko je v situácii, keď nerešpektuje práva osôb rovnakého pohlavia, povedala ombudsmanka na PRIDE © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovensko je v situácii, keď nerešpektuje práva osôb rovnakého pohlavia, povedala ombudsmanka na PRIDE

Video: Hamšíkov Neapol zvíťazil vo Verone, nezaváhal ani Juventus

RÍM 20.augusta (WebNoviny.sk) - Futbalisti Juventusu Turín uspeli v stretnutí 1. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2017/2018, keď doma zdolali Cagliari Calcio 3:0. Odporúčame:Video: Hamšíka potešilo víťazstvo Neapola nad Nice, chýbal mu ešte jeden gól Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 12. minúte Mario Mandžukič. V 39. min mohol vyrovnať na 1:1 Diego Farias, ale nariadený pokutový kop nepremenil. Ešte pred prestávkou zvýšil na 2:0 Paulo Dybala a konečnú podobu výsledku dal v 66. min Gonzalo Higuaín. Tri body si v sobotu pripísal aj Neapol, ktorý triumfoval vo Verone nad Hellasom 3:1. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík hral za hostí do 66. minúty. Serie A - 1. kolo: sobota Juventus Turín - Cagliari 3:0 (2:0) Góly: 12. Mandžukič, 45.+ Dybala, 66. Higuaín Hellas Verona - SSC Neapol 1:3 (0:2) Góly: 83. Pazzini (z pok. kopu) - 32. Souprayen (vlastný), 39. Milik, 62. Ghoulam, ČK: 82. Hysaj (Neapol) po druhej ŽK Marek Hamšík (Neapol) hral do 66. min Viac k témam: futbal, Serie AZdroj: Webnoviny.sk - Video: Hamšíkov Neapol zvíťazil vo Verone, nezaváhal ani Juventus © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Hamšíkov Neapol zvíťazil vo Verone, nezaváhal ani Juventus

Evakuovali železničnú stanicu v Nimes, zatkli muža s pištoľou

NIMES 20. augusta (WebNoviny.sk) - Železničnú stanicu vo francúzskom meste Nimes v sobotu večer evakuovali a zatkli na nej muža s pištoľou. Podľa hovorkyne miestnej polície ich naňho upozornili cestujúci. Pri akcii nebol nikto zranený a nepadol jediný výstrel. Odporúčame:Španielska polícia odpálila výbušniny, ktoré mali byť použité na teroristické útoky Pôvodné správy hovorili o tom, že na stanici je viacero nebezpečných ozbrojených mužov. Tieto informácie a tiež fakt, že Nimes sa nachádza necelých 250 kilometrov od španielskych hraníc, vyvolávali obavy, že by prípad mohol súvisieť so štvrtkovými teroristickými útokmi v Španielsku. Polícia však krátko po zatknutí ozbrojeného muža informovala, že prípad so španielskymi útokmi nijako nesúvisí. Viac k témam: Francúzsko, krimi, Nimes, streľbaZdroj: Webnoviny.sk - Evakuovali železničnú stanicu v Nimes, zatkli muža s pištoľou © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Evakuovali železničnú stanicu v Nimes, zatkli muža s pištoľou

Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji v New Havene

NEW HAVEN 19. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková už je v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier Connecticut Open presented by United Technologies v americkom New Havene (dotácia 776 000 USD, tvrdý povrch SportMaster vonku). Ako dvojka tohto podujatia totiž má na 1. kolo voľný žreb. Odporúčame:Aktualizované: Skvelá Rybáriková je vo finále o postup do hlavnej súťaže turnaja v New Haven Medzi najlepšími šestnástimi sa stretne s postupujúcou z duelu Julia Putincevová (Kaz.) - Alizé Cornetová (Fr.). Jednotkou "pavúka" je Poľka Agnieszka Radwanská, trojkou Češka Petra Kvitová a štvorkou Francúzka Kristina Mladenovicová. Viac k témam: Dominika Cibulková, tenis, Turnaj v New HavenZdroj: Webnoviny.sk - Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji v New Havene © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji v New Havene

Video: Lobotka debutoval v La Lige, Atlético Madrid prekvapujúco zakoplo (aktualizované)

aktualizované 20 augusta, 8:49 MADRID 19. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v sobotu debutoval vo farbách tímu Celta Vigo v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. Dvadsaťdvaročný slovenský futbalista nastúpil v 76. min sobotňajšieho domáceho duelu 1. kola Primera División 2017/2018 proti San Sebastiánu za Jozabeda Sáncheza. Lobotka hral doteraz za dánsky FC Nordsjaelland, s celtou Vigo Vigom podpísal kontrakt do leta 2022. Vigu úvod sezóny nevyšiel, súperovi podľahol 2:3. Domáci pri príchode Lobotku na hraciu plochu viedli 2:1. La Liga 2017/2018 - 1. kolo sobota Celta Vigo - Real Sociedad 2:3 (1:1) Góly: 22. a 50. Maximiliano Gómez - 33. Oyarzábal, 80. Juanmi, 87. Willian José (z pok. kopu) Stanislav Lobotka (Celta Vigo) prišiel na ihrisko v 76. min Girona - Atlético Madrid 2:2 (2:0) Góly: 22. a 25. Stuani - 78. Correa, 85. José Giménez, ČK: 67. Griezmann (Atlético) po druhej ŽK FC Sevilla - Espanyol Barcelona 1:1 (1:1) Góly: 26. Lenglet - 35. Baptistao, ČK: 84. Banega (Sevilla) Viac k témam: Celta Vigo, futbal, La Liga, Stanislav LobotkaZdroj: Webnoviny.sk - Video: Lobotka debutoval v La Lige, Atlético Madrid prekvapujúco zakoplo (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Lobotka debutoval v La Lige, Atlético Madrid prekvapujúco zakoplo (aktualizované)

Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová získali striebro na turnaji v Slovinsku

PORTOROŽ 19. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová a Natália Dubovcová nasadené ako piate získali striebro v slovinskom meste Portorož na turnaji pre dvojice z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA) v rámci CEV Continental Tour. Zverenky poľského trénera Lukasza Fijaleka v sobotňajšom finále prehrali tesne 1:2 (-11, 18, -13) so sedmičkami podujatia, Poľkami Aleksandrou Gromadowskou a Katarzynou Kociolekovou. Štrbová a Dubovcová prešli do finále bez zaváhania, uspeli v prvých troch kolách a aj v semifinále; postupne si poradili s pármi z Rakúska, Česka a Slovinska. V Portoroži sa predstavili aj iné slovenské dvojice: kvalifikačným sitom neprešli Ľubica Šipošová s Luciou Behúnovou a ani Dominika Nestarcová so Silviou Poszmikovou. V mužskej súťaži bojovali Jakub Ihnát a Michal Kollár, po dvoch prehrách obsadili 13. priečku. CEV Continental Tour v plážovom volejbale MEVZA - Portorož (Slovin.) - finále: Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-5) - Aleksandra Gromadowská, Katarzyna Kocioleková (Poľ.-7) 1:2 (-11, 18, -13) za 50 minút Viac k témam: Andrea Štrbová, Natália Dubovcová, plážový volejbalZdroj: Webnoviny.sk - Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová získali striebro na turnaji v Slovinsku © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová získali striebro na turnaji v Slovinsku

Video: Berlínski neonacisti si pripomínali Hessovu smrť, antifašisti ich nepustili k väznici

BERLÍN 19. augusta (WebNoviny.sk) - Antifašistickí demonštranti v sobotu v Berlíne nedovolili účastníkom neonacistického pochodu prísť do jeho zamýšľaného cieľa - k väznici v berlínskej štvrti Spandau, v ktorej zomrel nacistický pohlavár Rudolf Hess. Obe skupiny od seba oddeľovali policajti. Antifašisti mali aj početnú prevahu, ich počet médiá odhadujú na zhruba tisíc, zatiaľ čo neonacistov sa do berlínskych ulíc vybralo okolo päťsto. Páskou im zakryli tetovania Polícia účastníkov neonacistického pochodu vháňala do stanov, v ktorých kontrolovala, či nemajú zbrane alebo oblečenie či tetovanie priamo propagujúce nacizmus, ako napríklad hákové kríže. Mnohí z neonacistov vyšli zo stanov s rukami či nohami oblepenými čiernymi páskami, ktoré im zakrývali tetovania. Neonacisti si pochodom pripomínali tridsiate výročie úmrtia jedného z najvyššie postavených nacistických pohlavárov Rudolfa Hessa, ktorý bol počas Norimberského procesu odsúdený na doživotie a zomrel vo väznici v Spandau 17. augusta 1987. Odporúčame:Video: Konzervatívci a liberáli sa v Bostone dostali do tesnej blízkosti, dochádza k potýčkam Pochody na výročie úmrtia Spojenci stanovili ako príčinu smrti samovraždu, ale sympatizanti nacistov dlhodobo tvrdia, že bol zabitý a každoročne organizujú na výročie jeho úmrtia pochody na jeho počesť. V Nemecku sú zhromaždenia neonacistov povolené, nesmú však verejne prejavovať sympatie k nacizmu alebo vyzývať k nenávisti voči iným rasám či národom. Aj v takýchto prípadoch sa však nemecká polícia väčšinou snaží zasiahnuť len proti jednotlivcom, ktorí tieto pravidlá porušili a nezakazovať celé podujatie. Viac k témam: antifašisti, Berlín, neonacisti, pochod, políciaZdroj: Webnoviny.sk - Video: Berlínski neonacisti si pripomínali Hessovu smrť, antifašisti ich nepustili k väznici © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Berlínski neonacisti si pripomínali Hessovu smrť, antifašisti ich nepustili k väznici

Aktualizované: V 5. kole Fortuna ligy domáce prehry Trnavy a Trenčína, víťazné Zlaté Moravce a Nitra

aktualizované 19. augusta, 21:16 TRNAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) - Počas piateho kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa zrodili víťazstvá Slovana Bratislava, Michaloviec a Zlatých Moraviec a domáce prehry Trenčína a Spartaku Trnava. Na čele tabuľky je nováčik z Nitry. Derby Slovana sa neobišlo bez delobuchov Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na pôde Spartaka Trnava 2:1 v stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. O trojbodovom zisku rozhodli "belasí" dvomi gólmi v priebehu troch minút prvého polčasu - v 27. min skóroval Filip Hološko a v 30. min sa presadil Aleksandar Čavrič. "Bíli andelé" znížili v 77. min zásluhou striedajúceho Kubilaya Yilmaza. Zápas sa neobišiel bez problémov, v druhom polčase bol na niekoľko desiatok sekúnd prerušený pre delobuchy, ktoré viackrát odpálili fanúšikovia hostí. Prehrou v 137. derby sa skončila séria Spartaka bez straty bodu v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. V ďalšom kole čaká Trnavu duel proti MŠK Žilina, Slovan sa doma stretne s Podbrezovou. Koscelník rozhodol o prehre Trenčína Futbalisti AS Trenčín doma prekvapujúco neuspeli s Michalovcami a v stretnutí prehrali 1:2. Za hostí sa v 65. a 70. min presadil Martin Koscelník, v 76. znížil na konečných 1:2 z pohľadu domácich Hilary Gong. Koscelník strelil vôbec prvé góly Michaloviec v tejto sezóne. Oba tímy majú na konte po štyri body.Trenčín sa v ďalšom kole stretne s Ružomberkom, Michalovce doma privítajú Zlaté Moravce. Ďalšie tri body do Zlatých Moraviec Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zdolali Tatran Prešov 4:1. V prvom polčase skórovali domáci Ľubomír Urgela, Róbert Gešnábel a Damián Bariš, za hostí otvoril skóre duelu Ján Dzurík. V 51. min pridal svoj druhý gól v zápase Urgela. Zlaté Moravce si pripísali tretí trojbodový zápas v ročníku. V ďalšom kole sa ViOn predstaví na ihrisku Michaloviec, Prešov doma privíta Senicu. Nitra je na čele tabuľky Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad hráčmi FK Senica 1:0 . Jediný gól duelu zaznamenal v 66. min Filip Balaj z pokutového kopu. Nitrania sa dostali na čelo ligovej tabuľky a tiež natiahli svoju sériu bez inkasovaného gólu na všetkých päť odohraných meraní síl. Majú na konte 13 bodov a skóre 7:0, druhá Trnava na nich stráca jeden bod. V ďalšom kole doma privítajú Dunajskú Stredu. Fortuna liga 2017/2018 5. kolo, sobota FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2) Góly: 77. K. Yilmaz - 27. Hološko, 30. Čavrič, ŽK: 61. Godál, 89. Pehlivan - 21. Rabiu, 21. De Kamps, 50. Mareš, 89. Savičevič, 90.+ Greif, rozhodovali: Sedlák - Tomčík, Chládek, 8 580 divákov Zostavy: Trnava: Vantruba - A. Kadlec (85. Lukič), Martin Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Pehlivan - Jirka (73. K. Yilmaz), L. Mihálik (61. Brigant), Čanturišvili - Egho Slovan: Greif - Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis - De Kamps (46. Droppa), Rabiu (75. Savičevič) - Hološko, Holman (81. Oršula), Čavrič - Mareš AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0) Góly: 76. H. Gong - 65. a 70. Koscelník, ŽK: 73. Šulek - 46. Grič, 84. Bednár, rozhodovali: Horváth - Ferenc, Bednár Zostavy: Trenčín: Šemrinec - Skovajsa, Šulek, Šalata, Kleščík - El Mahdioui - Zubairu, Paur (71. Janga) - Kvocera (46. Beridze), Antonio Mance (71. Čatakovič), H. Gong Michalovce: Kira - Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič, Bednár - Koscelník (90.+ Turik), I. Žofčák, Šimčák (90.+ Kolesár) - T. Matič (79. Bragin) FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - 1. FC Tatran Prešov 4:1 (3:1) Góly: 26. a 51. Ľ. Urgela, 40. Gešnábel, 45. Bariš - 24. Dzurík, ŽK: 88. Horník - 37. Dzúrik, 44. Kačala, 56. Udeh, rozhodovali: Smolák - Žákech, Lieskovský Zostavy: Zlaté Moravce: Pavel Kováč - M. Chren, Karlík, Horník, Záhumenský - Cléber Nascimento da Silva (63. Ewerton Paixao da Silva), Bariš, Mateus de Oliveira Silva, Orávik - Gešnábel (74. Ujlaky) - Ľ. Urgela (83. Renan de Oliveira) Prešov: J. Talian - Dzurík, Udeh, J. Bartek, Kačala - Issa Adekunle (69. Dupkala), P. Katona (83. Lenárt), Sedlák, Michelda (46. Špyrka) - Černák - Grzegorz FK Senica - FC Nitra 0:1 (0:0) Gól: 66. Balaj (z pok. kopu), ŽK: 65. Čikoš, 80. Jarabica, 81. Vaščák, 85. F. Ďuriš, 90.+ Medveděv - 42. Charizopoulos, 84. Fábry, 90. Kuník, ČK: 80. Jarabica (po druhej ŽK) - 83. Niba, rozhodovali: A. Somoláni - T. Somoláni, Barenčík, 915 divákov Zostavy: Senica: Plach - Jarabica, Medveděv, Richtárech, M. Rigo (73. J. Krč) - Obiechina (50. Duga), Podhorin, Ranko, Vaščák - F. Ďuriš, Čikoš Nitra: Hroššo - Valenta (56. Ngeyitala), Balaj (90.+ Abrahám), R. Križan, Niba - Ivančík (56. Fábry), Šimončič, Kotrík, Ján Chovanec - Charizopulos, Kuník Viac k témam: FC Spartak Trnava, Fortuna liga, futbal, ŠK Slovan BratislavaZdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: V 5. kole Fortuna ligy domáce prehry Trnavy a Trenčína, víťazné Zlaté Moravce a Nitra © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aktualizované: V 5. kole Fortuna ligy domáce prehry Trnavy a Trenčína, víťazné Zlaté Moravce a Nitra

Otvorenie Svetovej univerziády 2017 narušili protesty, lídrom slovenskej výpravy je Ján Volko

TCHAJ-PCHEJ 19. augusta (WebNoviny.sk) - V Tchaj-pcheji na Taiwane sa v sobotu slávnostným otvorením začala 29. svetová univerziáda (19. - 30. 8. 2017). Úvodný ceremoniál však narušili demonštrácie odporcov reformy dôchodkového systému v krajine. Na štadión sa najprv dostali pri slávnostnom nástupe v plnom zložení len krajiny z úvodu abecedy ako Argentína či Brazília, ďalšie podľa taiwanských médií zastupovali už len vlajkonosiči a ich športovci sa ocitli na štadióne až v ďalšej časti ceremoniálu. Odporúčame:Sám som zvedavý, koľko mám v sebe sily na ďalšie zázraky, hovorí Volko pred Svetovou univerziádou Na Svetovej univerziáde sa predstaví približne 7 700 športovcov-vysokoškolákov zo 131 krajín, nechýba medzi nimi ani 51 Slovákov, ktorí budú mať zastúpenie v 13 odvetviach - atletike, bedmintone, džude, golfe, lukostreľbe, modernej gymnastike, plávaní, stolnom tenise, šerme, športovej gymnastike, taekwonde, tenise a vzpieraní. Lídrom výpravy je Ján Volko V slovenskej výprave nechýbajú ani známi olympionici športová gymnastka Barbora Mokošová, plavci Katarína Listopadová a Tomáš Klobučník či lukostrelkyňa Alexandra Longová. Lídrom atletickej časti výpravy, ktorá je s 18 športovcami najpočetnejšia, je halový vicemajster Európy 2017 v behu na 60 m a majster Európy 2017 do 23 rokov v behu na 200 m Ján Volko. Na predošlej Svetovej univerziáde v juhokórejskom Kwang-džu v Kórejskej republike získalo Slovebsko dve strieborné a dve bronzové medaily a v konkurencii 143 krajín obsadilo 46. priečku. Odporúčame:Je známa nominácia športovcov na Svetovú univerziádu 2017, nechýba Volko, Mokošová či Klobučník Slovensko získalo už 45 medailí O strieborné kovy sa zaslúžili Filip Marinov v streľbe v trape jednotlivcov a výškar Matúš Bubeník, bronzové medaily pridali družstvo strelcov v tímovej súťaži trapistov (Filip Marinov, Július Vass, Matúš Dudo) a plavkyňa Katarína Listopadová na 100 m motýlik. Slovensko v ére samostatnosti od roku 1993 získalo na jednotlivých SU dovedna 45 medailí, z nich 8 zlatých, 15 strieborných a 22 bronzových. Nominácia SR na 29. svetovú univerziádu 2017 v Tchaj-peji na Taiwane (19. - 30. augusta 2017): ATLETIKA (18) Ján Volko (100, 200 a 4 x 100 m), Jakub Matúš (100 m a 4 x 100 m), Šimon Bujna (200 a 4 x 100 m), Denis Danáč (400 m a 4 x 100 m), Roman Turčáni (4 x 100 m), Jakub Bottlík (400 m prek. a 4 x 100 m), Peter Ďurec (5000 m), Ján Zmoray (žrď), Tomáš Veszelka (diaľka, trojskok, 4 x 100 m), Tomáš Kružliak (kladivo), Dominik Černý (20 km chôdza), Miroslav Úradník (20 km chôdza), Alexandra Bezeková (100, 200 a 4 x 100 m), Daniela Ledecká (400 m prek. a 4 x 100 m), Lucia Mokrášová (sedemboj, 4 x 100 m), Stanislava Lajčáková (sedemboj, 100 m prek. a 4 x 100 m), Tatiana Dunajská (výška), Veronika Kaňuchová (kladivo) BEDMINTON (1) Matej Hliničan DŽUDO (3) Dušan Hegedüs, Matej Hajas, Martin Becík GOLF (2) Michal Brezovský, Natália Hečková LUKOSTREĽBA (2) Vladimír Hurban ml., Alexandra Longová MODERNÁ GYMNASTIKA (2) Xénia Kiliánová, Jana Duchnovská PLÁVANIE (6) Tomáš Klobučník, Vladimír Štefánik, Pavol Jelenák, Katarína Listopadová, Silvia Lászlóová, Barbara Bartovičová STOLNÝ TENIS (2) Jakub Figeľ, Pavol Mego ŠERM (5) Ján Cipár, Ján Szalay (obaja kord), Cédrik Serri (fleuret), Michala Cellerová, Kitti Bitterová (obe fleuret) ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (2) Slavomír Michňák, Barbora Mokošová TAEKWONDO (3) Boris Lieskovský, Dávid Sajko, Adrián Angyal TENIS (3) Ivan Košec, Tomáš Pavlovský, Simona Parajová, VZPIERANIE (2) Radoslav Tatarčík, Peter Poláček Slovenské medaily na Svetových univerziádach (1993 - 2015): Buffalo 1993 0 - 1 - 0 Fukuoka 1995 1 - 1 - 2 Sicília 1997 4 - 0 - 2 Palma de Mallorca 1999 0 - 0 - 3 Peking 2001 0 - 0 - 1 Dägu 2003 0 - 2 - 3 Izmir 2005 0 - 1 - 2 Bangkok 1 - 2 - 2 Belehrad 2009 0 - 1 - 3 Šen-čen 2011 1 - 2 - 0 Kazaň 2013 1 - 3 - 2 Kwang-džu 2015 0 - 2 - 2 SPOLU 8 - 15 - 22 Viac k témam: atletika, Ján Volko, Svetová univerziáda 2017Zdroj: Webnoviny.sk - Otvorenie Svetovej univerziády 2017 narušili protesty, lídrom slovenskej výpravy je Ján Volko © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Otvorenie Svetovej univerziády 2017 narušili protesty, lídrom slovenskej výpravy je Ján Volko

Video: Presvedčivé víťazstvo ManUtd a gólová nádielka Southamptonu v Premier League

LONDÝN 19. augusta (WebNoviny.sk) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili sobotňajšom zápase 2. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na pôde Swansea City jasne 4:0. Prvý presný zásah zaznamenal stopér Eric Bailly v 45. min. O jednoznačnom triumfe United rozhodli tri góly v priebehu štyroch minút druhej časti - v 80. min skóroval Romelu Lukaku, o dve minúty neskôr zvýšil na 3:0 Paul Pogba a v 84. min spečatil na konečných 4:0 Anthony Martial. "Červení diabli" v prvom kole zdolali rovnakým výsledkom West Ham a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky, Swansea má zatiaľ jeden bod. Hráči West Bromwichu uspeli na ihrisku premožiteľa majstrovskej Chelsea z prvého kola - FC Burnley. Najvýraznejšou postavou stretnutia bol waleský útočník hostí Hal Robson-Kanu. V 63. minúte prišiel na trávnik ako striedajúci hráč a o osem minút strelil jediný gól duelu. V zápase však absolvoval len dvadsať minút, v 83. min zasiahol domáceho obrancu Matthewa Lowtona lakťom do hlavy a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Premier League 2017/2018 2. kolo, sobota Swansea City - Manchester United 0:4 (0:1) Góly: 45. Bailly, 80. R. Lukaku, 82. P. Pogba, 84. Martial Bournemouth - Watford 0:2 (0:0) Gól: 73. Richarlison, 86. Capoue Burnley - West Bromwich 0:1 (0:0) Gól: 71. Robson-Kanu, ČK: 83. Robson-Kanu Leicester - Brighton 2:0 (1:0) Góly: 1. Okazaki, 54. Maguire Liverpool - Crystal Palace 1:0 (0:0) Gól: 73. Mané Southampton - West Ham 3:2 (2:1) Góly: 11. Gabbiadini, 38. Tadič (z pok. kopu), 90.+ Austin (z pok. kopu) - 45. a 74. J. "Chicharito" Hernández, ČK: 33. Arnautovič (West Ham) Zostávajúci sobotňajší program: Stoke - Arsenal Londýn (18.30 h SELČ) Viac k témam: futbal, Manchester United, Premier LeagueZdroj: Webnoviny.sk - Video: Presvedčivé víťazstvo ManUtd a gólová nádielka Southamptonu v Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Presvedčivé víťazstvo ManUtd a gólová nádielka Southamptonu v Premier League

Úvod španielskej Vuelty patril cyklistom amerického družstva, tímovú časovku vyhral BMC Racing

NIMES 19. augusta (WebNoviny.sk) - Jazdci tímu BMC Racing sa stali víťazmi tímovej časovky na 13,7 km na úvod cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Americké družstvo vo francúzskom Nimes dosiahlo čas 15:58 min. Na druhom mieste skončilo belgické zoskupenie Movistar s odstupom šiestich sekúnd a tretiu priečku obsadil rovnako s mankom šiestich sekúnd nemecký tím Sunweb. Nemecké družstvo Bora-Hansgrohe v zostave s Michael Kolář klasifikovali v cieli na šiestej pozícii (+21 s). Lídrom klasifikácie je Austrálčan Rohan Dennis, slovenský jazde Michael Kolář je s mankom na 2:58 min na predposlednom 197. mieste. V nedeľu je na programe 2. etapa z Nimes do Gruissanu dlhá 203,4 km. Vuelta a Espaňa 2017 výsledky - sobota: 1. etapa (Nimes - Nimes /Fr./, tímová časovka na 13,7 km): 1. BMC Racing 15:58 min, 2. QuickStep-Floors +6 s, 3. Sunweb +6, 4. Sky +9, 5. Orica-Scott +17, 6. Bora-Hansgrohe (Michael Kolář) +21 Poradie po 1. etape: 1. Rohan Dennis (Aus.) 15:58 min, 2. Daniel Oss (Tal.), 3. Nicolas roche (Ír.), 4. Alessandro de Marchi, 5. Damiano Caruso (obja Tal.), 6. Tejay van Garderen (USA) - všetci rovnaký čas ako líder, ... 197. Michael Kolář (SR) Bora-Hansgrohe +2:58 min Viac k témam: BMC Racing, cyklistika, VueltaZdroj: Webnoviny.sk - Úvod španielskej Vuelty patril cyklistom amerického družstva, tímovú časovku vyhral BMC Racing © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Úvod španielskej Vuelty patril cyklistom amerického družstva, tímovú časovku vyhral BMC Racing

Slovanu Bratislava by mal v KHL opäť pomôcť kanadský obranca Cam Barker

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) - Kanadský hokejový obranca Cam Barker je podľa fanúšikovského portálu slovanpositive.sk na ceste späť do Slovana Bratislava. Tridsaťjedenročný rodák z Winnipegu pôsobil v tíme slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v rokoch 2014 až 2016, potom sa presunul späť do Barysu Astana. Odporúčame:Generálka pre Slovan nedopadla dobre, nestačil ani na Banskú Bystricu Vedenie Slovana pritom pôvodne neuvažovalo o príchode najproduktívnejšieho obrancu KHL zo sezóny 2015/2016, povedal to športový riaditeľ "belasých" Olřich Štefl na predsezónnej tlačovej konferencii. Viac k témam: Cam Barker, HC Slovan Bratislava, hokej, KHL Kontinentálna hokejová ligaZdroj: Webnoviny.sk - Slovanu Bratislava by mal v KHL opäť pomôcť kanadský obranca Cam Barker © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovanu Bratislava by mal v KHL opäť pomôcť kanadský obranca Cam Barker

Basketbalová reprezentácia Slovenska sa s predkvalifikáciou lúčila prehrou s domácimi Švédmi

UPPSALA 19. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenskí basketbalisti prehrali v sobotu v Uppsale s domácimi Švédmi 82:86 (39:44) v poslednom zápase európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. Najlepším strelcom tímu SR bol s 20 bodmi Mário Ihring. Slováci predtým zdolali tohto súpera v Bratislave 68:59. V záverečnom zápase nebojovali o postup do kvalifikácie o MS, o šancu na prienik ďalej prišli už skôr. Tréner Ivan Rudež nemal vo Švédsku k dispozícii skúseného Radoslava Rančíka, ktorého realizačný tím nechal doma pre teplotu. Odporúčame:Aktualizované: Slovenskí basketbalisti v predkvalifikácii na majstrovstvá sveta zdolali Švédov Prvá polovica zápasu mala vyrovnaný priebeh. Slováci dokázali zvíťaziť v prvej štvrtine 20:17, no nasledujúcich desať minút im nevyšlo podľa predstáv. Domáci si vytvorili pred prestávkou päťbodový náskok (44:39). Vyrovnaná bola aj tretia štvrtina, ale Švédi išli už do 7-bodového vedenia. Tím SR sa v závere snažil dohnať manko a priblížil sa na rozdiel dvoch bodov, napriek tomu zvíťazili domáci 86:82. Majstrovstvá sveta v Číne 2019 výsledok sobotného stretnutia A-skupiny európskej predkvalifikácie o postup: Švédsko - Slovensko 86:82 (17:20, 27:19, 23:17, 19:26) Najviac bodov Švédska: Gaddefors 17, Eriksson 16, Spires 14 Zostava a body SR: Ihring 20, Jones 15, Žiak 13, Sedmák 11, Baťka 10 (Fusek 8, Musil, Hlivák po 2, Bachan 1, Krajčovič 0) TH: 19/13 - 19/13, trojky: 13 - 7, fauly: 24 - 21. Zostávajúci sobotňajší program A-skupiny: Arménsko - Bosna a Hercegovina (18.00 h SELČ) Tabuľka A-skupiny: 1. Švédsko 6 4 2 476:447 10 2. Bosna a Hercegovina 5 3 2 419:399 8 3. Arménsko 5 3 2 404:399 8 4. Slovensko 6 1 5 434:488 7 Viac k témam: basketbal, Ivan Rudež, Majstrovstvá sveta v basketbale, slovenská basketbalová reprezentáciaZdroj: Webnoviny.sk - Basketbalová reprezentácia Slovenska sa s predkvalifikáciou lúčila prehrou s domácimi Švédmi © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Basketbalová reprezentácia Slovenska sa s predkvalifikáciou lúčila  prehrou s domácimi Švédmi

Anglický tréner pripravuje nomináciu hráčov na zápas aj proti Slovensku

LONDÝN 19. augusta (WebNoviny.sk) - Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate oznámi nomináciu na blížiace sa kvalifikačné zápasy o postup na MS 2018 proti Malte (1. septembra v Ta\' Qali) a Slovensku (4. septembra v Londýne) vo štvrtok 24. augusta. Referuje o tom oficiálna stránka tamojšej Futbalovej asociácie (FA). Už teraz je isté, že 46-ročnému kormidelníkovi nebude k dispozícii zranený stredopoliar FC Liverpool Adam Lallana, strelec jediného zásahu v minuloročnom dueli proti SR v Trnave. Anglicko je pred jesennou časťou eliminácie na 1. mieste v F-skupine so ziskom 14 bodov. Odporúčame:Vstupenky na zápas Slovenska v Anglicku sa predávajú cez internet, je potrebné sa zaregistrovať Nasledujú Slovensko (12), Slovinsko (11), Škótsko (8), Litva (5) a Malta (0). Ak zverenci Jána Kozáka zvíťazia vo zvyšných štyroch dueloch, postúpia na šampionát do Ruska bez ohľadu na ostatné výsledky v skupine. Viac k témam: Anglicko, futbal, Gareth SouthgateZdroj: Webnoviny.sk - Anglický tréner pripravuje nomináciu hráčov na zápas aj proti Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Anglický tréner pripravuje nomináciu hráčov na zápas aj proti Slovensku

Manchester začal sezónu ako pred 110 rokmi. Vydarený začiatok nič neznamená, tvrdí Mourinho

SWANSEA 19. augusta (WebNoviny.sk) - Anglický futbalový klub Manchester United zažíva mimoriadne úspešný vstup do ligového ročníka 2017/2018. "Červení diabli" zvíťazili v sobotňajšom dueli 2. kola Premier League na ihrisku Swansea City vysoko 4:0 a nadviazali na identický výsledok z minulotýždňového domáceho zápasu proti West Hamu United. Prvýkrát po 110 rokoch (od sezóny 1907/1908, pozn.) Manchester United zaznamenal v každom z úvodných dvoch kôl minimálne štyri presné zásahy. Odporúčame:Video: ManUtd začal sezónu víťazne, v úvodnom kole Premier League uspeli aj kohúti Hrali naplno až do konca Mužstvo trénera Josého Mourinha opäť ukázalo, že hrá naplno až do konca. V prvom stretnutí s londýnskymi "kladivármi" dosiahlo dva góly v záverečnej desaťminútovke, teraz vo Swansea v rovnakom úseku dokonca tri. "Áno, presadili sme sa v posledných minútach zápasu, ale bolo to preto, že súper prehrával a snažil sa dostať k lopte. Realitu stretnutia lepšie odzrkadľuje prvých 75 minút, keď bol stav 1:0 a výsledok bol stále otvorený. Na lavičke som však bol pokojný, priebeh duelu sme mali pod kontrolou," vyhlásil Mourinho pre oficiálnu klubovú televíziu. Odporúčame:Manchester United rokuje o možnom návrate Ibrahimoviča do klubu Víťazstvá sa nerodili ľahko Päťdesiatštyriročný Portugalčan vzápätí porovnal obe ligové víťazstvá 4:0 v doterajšom priebehu Premier League 2017/2018. "Náš tím si verí. V oboch dueloch sme po prvom polčase viedli 1:0 a druhé dejstvá nezačali spôsobom, že by sme mali vyhrať a udržať si čisté konto. V oboch stretnutiach sme dominovali v držaní lopty a vytvorili si množstvo šancí. Taktiež v oboch meraniach síl vniesli do našej hry svieži vietor striedajúci hráči. Páči sa mi prístup všetkých chlapcov, dokonca aj tých, ktorí sa na ihrisko nedostali," doplnil rodák zo Setúbalu, ktorý vie, že dobrý štart do sezóny nemusí nič znamenať. "Samozrejme, aj minulý rok sme mali po dvoch zápasoch šesť bodov a skončili sme šiesti. Tento vydarený úvod nič neznamená. Pre mňa je oveľa dôležitejšie, že hráme dobre. Mnohí si myslia, že naše víťazstvá sa zrodili ľahko, ale nebolo to tak. Musíme si túto výkonnosť udržať aj v ďalších kolách," skonštatoval José Mourinho, ktorého družina si v tomto kalendárnom roku udržala čisté konto už 13-krát, viac ako ktorýkoľvek z účastníkov Premier League. Viac k témam: futbal, José Mourinho, Manchester United, Premier LeagueZdroj: Webnoviny.sk - Manchester začal sezónu ako pred 110 rokmi. Vydarený začiatok nič neznamená, tvrdí Mourinho © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Manchester začal sezónu ako pred 110 rokmi. Vydarený začiatok nič neznamená, tvrdí Mourinho

Aktualizované: Skvelá Rybáriková je vo finále o postup do hlavnej súťaže turnaja v New Haven

aktualizované 19. augusta, 22:11 NEW HAVEN 19. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako prvá zvíťazila nad domácou držiteľkou voľnej karty Brienne Minorovou za 46 minút dvakrát 6:1 v zápase sobotňajšieho 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Connecticut Open presented by United Technologies v americkom New Havene (dotácia 776 000 USD, tvrdý povrch SportMaster vonku). V sobotňajšom druhom kole vyhrala prvý set nad Verou Zvonarevovou 7:5, Ruska v úvode druhého z duelu odstúpila. Turnaj v Egypte s triumfom Zvonarevová sa po viac ako dvoch rokoch znova predstavila na hlavnej profesionálnej úrovni WTA. V 1. kole kvalifikácie v New Havene zdolala austrálsku reprezentantku Anastasiu Rodionovovú za 95 minút 2:6, 6:3, 6:1. Tridsaťdvaročná Zvonarevová momentálne figuruje na 743. pozícii vo svetovom rebríčku. V tejto sezóne má od marca za sebou päť podujatí pod hlavičkou ITF, vo finále v júlovom egyptskom Sharm El Sheikhu zdolala Slovenku Terezu Mihalíkovú. Olympijský bronz z Pekingu Na scéne Tenisovej asociácie žien (WTA) do soboty naposledy hrala predvlani v apríli v Katoviciach. Medzičasom sa stala manželkou aj mamičkou a získala vysokoškolský diplom z medzinárodných ekonomických vzťahov. Moskovská rodáčka Zvonarevová je finalistkou Wimbledonu aj US Open 2010, zahrala si o titul na výberovom šampionáte WTA Finals 2008 a získala bronz vo dvojhre na OH 2008 v Pekingu. Vo štvorhre vrátane mixu má na konte štyri tituly z veľkej štvorky. Podieľala sa na triumfe "zbornej" vo Fed Cupe 2004 a 2008. Turnaj v New Haven dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo: Magdaléna Rybáriková (SR-1) - Brienne Minorová (USA) 6:1, 6:1 za 46 minút dvojhra - kvalifikácia - 2. kolo: Magdaléna Rybáriková (SR-1) - Vera Zvonarevová (Rus.) 7:5, skreč, Zvonarevová odstúpila Viac k témam: Magdaléna Rybáriková, tenis, Turnaj v New HavenZdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Skvelá Rybáriková je vo finále o postup do hlavnej súťaže turnaja v New Haven © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aktualizované: Skvelá Rybáriková je vo finále o postup do hlavnej súťaže turnaja v New Haven

Niekoľko vozňov vlakovej súpravy sa vykoľajilo, dobrovoľníci pomáhajú vyberať pasažierov

aktualizované 19. augusta, 19:17 LUCKNOW 19. augusta (WebNoviny.sk) - Pri meste Chatauli v indickom štáte Uttarpradéš sa v sobotu vykoľajilo šesť vozňov vlakovej súpravy. Zo zatiaľ nezistených príčin došlo ku kolízii dvoch vozňov rovnakej vlakovej súpravy, z ktorých jeden sa čiastočne zakliesnil do druhého. Ďalšie štyri vozne sa vykoľajili a prevrátili. Vlak smeroval z hinduistického posvätného mesta Haridvár v predhorí Himalájí do prímorského mesta Puri. Počet obetí sobotňajšieho železničného nešťastia v indickom štáte Uttarpradéš stúpol na 23, ďalších najmenej 81 ľudí utrpelo zranenia. Počet obetí a zranených môže podľa indických úradov ešte stúpať. Informovali Indické železnice (IR). Pasažierov pomáhajú vyberať z vozňov, z ktorých niektoré sú prevrátené, aj miestni dobrovoľníci. Viac k témam: India, nehoda vlakuZdroj: Webnoviny.sk - Niekoľko vozňov vlakovej súpravy sa vykoľajilo, dobrovoľníci pomáhajú vyberať pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Niekoľko vozňov vlakovej súpravy sa vykoľajilo, dobrovoľníci pomáhajú vyberať pasažierov

Lajčákovi bude počas Valného zhromaždenia OSN radiť americký ekonóm

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) - Americký ekonóm a profesor prestížnej Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs bude pôsobiť ako externý poradca predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov Miroslava Lajčáka. Sachs bude Lajčákovi radiť hlavne v témach rozvoja, boja proti chudobe, vzdelávania, klimatickej zmeny a prevencie konfliktov, ako aj spolupráce s univerzitami, a pracovať bude bez nároku na finančnú odmenu. Informoval o tom tlačový odbor rezortu diplomacie. Ľudia na prvom mieste „Úzky dialóg s univerzitami a akademickou obcou vnímam ako jeden z prostriedkov na naplnenie základného princípu môjho mandátu – Ľudia na prvom mieste,“ uviedol Lajčák. Podľa neho čaká OSN v budúcom roku bezprecedentné množstvo výziev, v neposlednom rade implementácia cieľov udržateľného rozvoja. „Teším sa preto na spoluprácu s profesorom Sachsom, najmä ako špičkovým ekonómom a odborníkom v oblasti rozvoja, ale tiež ako skúseným akademikom,“ uviedol. Odporúčame:Delegáciu na Valné zhromaždenie OSN povedie prezident Kiska Poradca vlád v Južnej Amerike aj Európe Profesor Sachs v súčasnosti pôsobí aj ako poradca Generálneho tajomníka OSN Antónia Gutteresa pre otázky udržateľného rozvoja. Predtým bol poradcom predchádzajúceho generálneho tajomníka Pan Ki-muna, ale aj Kofiho Annana. Sachs vyštudoval Harvard, kde neskôr aj pôsobil. Okrem toho bol aj ekonomickým poradcom vlád v Južnej Amerike či Európe, napríklad v Bolívii, či poradcom poľského hnutia Solidarita, ktorému pomáhal s transformáciou ekonomiky. Sachs je držiteľom mnohých čestných titulov z univerzít po celom svete. V rokoch 2004 a 2005 ho magazín Time zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí. Viac k témam: Jeffrey Sachs, Miroslav Lajčák, OSNZdroj: Webnoviny.sk - Lajčákovi bude počas Valného zhromaždenia OSN radiť americký ekonóm © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lajčákovi bude počas Valného zhromaždenia OSN radiť americký ekonóm

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Rýchla voľba

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Leopoldov-Červenék, Koplotovce, Madunice, Malženice, Pečeňady, Trakonice, Tepličky, Žltkovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang